GLPI Plugin - Order - en to fi_FI translation catalogue (202 entries)

en: A bill number is mandatory
fi_FI: Laskun numero on pakollinen

en: A reference with the same name still exists
fi_FI: Samanniminen viittaus on olemassa

en: Account Section
fi_FI: Tili-osio

en: Account section
fi_FI: Tili-osio

en: Activate suppliers quality satisfaction
fi_FI: Aktivoi tyytyväisyys toimittajan laatuun

en: Add billing details to item
fi_FI: Lisää tuotteelle laskutustiedot

en: Add order location to item
fi_FI: Lisää tilauksen sijainti kohteeseen

en: Add reference
fi_FI: Lisää viite

en: Add the reference
fi_FI: Lisää viite

en: Add to the order free items
fi_FI: Lisää tilausvapaisiin tuotteisiin

en: Add to the order from the catalog
fi_FI: Lisää tilaukseen luettelosta

en: Administrative followup quality (contracts, bills, mail, etc.)
fi_FI: Hallinnollisen seurannan laatu (sopimukset, laskut, posti jne.)

en: An account section is mandatory !
fi_FI: Tili-osio on pakollinen!

en: An analytic nature is mandatory !
fi_FI: Analyyttinen luonne on pakollinen!

en: An order number is mandatory !
fi_FI: Tilausnumero on pakollinen !

en: Analytic Nature
fi_FI: Analyyttinen luonne

en: Analytic nature
fi_FI: Analyyttinen luonne

en: Ask for validation
fi_FI: Kysy vahvistusta

en: Asked
fi_FI: Kysytty

en: Author group
fi_FI: Tekijäryhmä

en: Automatic actions when delivery
fi_FI: Toimituksen automaattiset toimet

en: Being delivered
fi_FI: Toimitetaan

en: Being paid
fi_FI: Maksettu

en: Bill
fi_FI: Lasku

en: Bill status
fi_FI: Laskun tila

en: Bill type
fi_FI: Laskun tyyppi

en: Bills
fi_FI: Laskut

en: Can't create folder
fi_FI: Kansiota ei voi luoda

en: Cancel ask for validation
fi_FI: Peruuta vahvistuskysely

en: Cancel order
fi_FI: Peruuta tilaus

en: Canceled
fi_FI: Peruttu

en: Canceled order state
fi_FI: Tilaus peruttu tila

en: Cannot copy file %1$s to %2$s
fi_FI: Tiedostoa %1$s ei voitu kopioida kohteeseen %2$s

en: Cannot create reference without a name
fi_FI: Viittausta ei voi luoda ilman nimeä

en: Cannot create reference without a type
fi_FI: Viittausta ei voi luoda ilman tyyppiä

en: Cannot link items not delivered
fi_FI: Toimittamattomia tuotteita ei voida linkittää

en: Cannot link several items to one detail line
fi_FI: Useita kohteita ei voida yhdistää yhteen yksityiskohtariviin

en: Color to be displayed when order due date is overtaken
fi_FI: Väri, joka näytetään, kun tilauksen määräpäivä on ohitettu

en: Comment of validation
fi_FI: Vahvistuksen kommentti

en: Comment on survey
fi_FI: Kommentti kyselyssä

en: Commercial followup quality, visits, responseness
fi_FI: Kaupallinen seuranta laatu, vierailut, reagointikyky

en: Contacts availability
fi_FI: Yhteystietojen saatavuus

en: Copy of
fi_FI: Kopio

en: Copy order documents when a new item is created
fi_FI: Kopioi tilausasiakirjat, kun uusi kohde luodaan

en: Copy reference
fi_FI: Kopioi viite

en: Date of order
fi_FI: Tilauspäivä

en: Default VAT
fi_FI: Oletus ALV

en: Default heading when adding a document to an order
fi_FI: Oletus otsikko, kun asiakirja lisätään tilaukseen

en: Default inventory number
fi_FI: Oletus inventointinumero

en: Default name
fi_FI: Oletusnimi

en: Default serial number
fi_FI: Oletus sarjanumero

en: Default state
fi_FI: Oletustila

en: Delete
fi_FI: Poista

en: Delete item link
fi_FI: Poista kohteen linkki

en: Delivered
fi_FI: Toimitettu

en: Delivered items
fi_FI: Toimitetut tuotteet

en: Delivery
fi_FI: Toimitus

en: Delivery address
fi_FI: Toimitusosoite

en: Delivery location
fi_FI: Toimituskohde

en: Delivery statistics
fi_FI: Toimitustiedot

en: Delivery status
fi_FI: Toimituksen tila

en: Designation
fi_FI: Nimittäjä

en: Discount (%)
fi_FI: Alennus (%)

en: Discount rate
fi_FI: Alennus

en: Discounted price tax free
fi_FI: Alennettu hinta ilman veroja

en: Display account section on order form
fi_FI: Näytä tili-osio tilauslomakkeella

en: Display analytic nature on item form
fi_FI: Näytä analyyttinen luonne lomakkeella

en: Display order's suppliers informations
fi_FI: Näytä tilausten toimittajien tiedot

en: Do you really want to cancel this order ? This option is irreversible !
fi_FI: Haluatko todella peruuttaa tämän tilauksen? Tämä vaihtoehto on peruuttamaton!

en: Do you really want to delete these details ? Delivered items will not be linked to order !
fi_FI: Haluatko todella poistaa nämä tiedot? Toimitettuja tuotteita ei liitetetä tilaukseen!

en: Do you really want to edit the order ?
fi_FI: Haluatko varmasti muokata tilausta ?

en: Do you really want to update this item ?
fi_FI: Haluatko todella päivittää tämän kohteen?

en: Do you want to cancel the validation approval ?
fi_FI: Haluatko peruuttaa vahvistuksen hyväksynnän?

en: Document category
fi_FI: Asiakirjaluokka

en: Document category prefix
fi_FI: Asiakirjaluokan etuliite

en: Draft
fi_FI: Luonnos

en: Due date overtaken
fi_FI: Erääntymispäivä ylitetty

en: Edit a validated order
fi_FI: Muokkaa vahvistettua tilausta

en: Edit order
fi_FI: Muokkaa tilausta

en: Editor of validation
fi_FI: Vahvistuksen muokkaaja

en: Enable automatic generation
fi_FI: Ota automaattinen generointi käyttöön

en: Estimated due date
fi_FI: Arvioitu toimituspäivä

en: Final supplier note
fi_FI: Lopullinen toimittajan huomautus

en: Generate item
fi_FI: Luo kohde

en: Generate order without validation
fi_FI: Luo tilaus ilman vahvistusta

en: Generation
fi_FI: Luonti

en: Hide inactive budgets
fi_FI: Piilota passiiviset budjetit

en: Invoice address
fi_FI: Laskutusosoite

en: Issuer order
fi_FI: Liikkeellelaskijan tilaus

en: Item already linked to another one
fi_FI: Tuote on jo liitetty toiseen kohteeseen

en: Item already taken delivery
fi_FI: Tuote on jo vastaanotettu

en: Item delivered
fi_FI: Tuote toimitettu

en: Item generated by using order
fi_FI: Tuote luotu tilauksen avulla

en: Item linked to order
fi_FI: Tuote liitetty tilaukseen

en: Item successfully selected
fi_FI: Tuote on valittu onnistuneesti

en: Item successfully taken delivery
fi_FI: Tuote onnistuneesti vastaanotettu

en: Item unlink form order
fi_FI: Tuote poistettu tilauksesta

en: Late orders
fi_FI: Jälkitilaukset

en: Late orders total
fi_FI: Jälkitoimitusten yhteisarvo

en: Link to an existing item
fi_FI: Linkki olemassa olevaan kohteeseen

en: Linked orders
fi_FI: Linkitetyt tilaukset

en: List references
fi_FI: Luettelo viitteistä

en: Manufacturer reference
fi_FI: Valmistajan viite

en: Manufacturer's product reference
fi_FI: Valmistajan tuotenumero

en: No VAT
fi_FI: Ei arvonlisäveroa

en: No associated item
fi_FI: Ei liittyviä kohteita

en: No item selected
fi_FI: Kohdetta ei ole valittu

en: No item to generate
fi_FI: Ei luotavaa kohdetta

en: No item to take delivery of
fi_FI: Ei toimitettavia tuotteita

en: No specified status
fi_FI: Ei määritettyä tilaa

en: Not enough items to deliver
fi_FI: Ei tarpeeksi tuotteita toimitettavaksi

en: Not paid
fi_FI: Maksamaton

en: Note
fi_FI: Huomautus

en: One or several selected rows haven't linked items
fi_FI: Yhdellä tai useammalla valitulla rivillä ei ole linkitettyjä kohteita

en: Order
fi_FI: Tilaus

en: Order Generation
fi_FI: Tilauksen luominen

en: Order being delivered state
fi_FI: Tilaus toimituksessa tila

en: Order canceled
fi_FI: Tilaus peruutettu

en: Order currently edited
fi_FI: Tilausta muokataan

en: Order delivered state
fi_FI: Tilaus toimitettu tila

en: Order generation in ODT
fi_FI: Tilauksen luonti tilauksen seurannassa

en: Order informations
fi_FI: Tilaustiedot

en: Order is late
fi_FI: Tilaus on myöhässä

en: Order is validated
fi_FI: Tilaus vahvistettu

en: Order item
fi_FI: Tilaa tuote

en: Order lifecycle
fi_FI: Tilauksen elinkaari

en: Order name
fi_FI: Tilauksen nimi

en: Order number
fi_FI: Tilausnumero

en: Order paied state
fi_FI: Tilaus maksettu tila

en: Order status
fi_FI: Tilauksen tila

en: Order validated
fi_FI: Tilaus vahvistettu

en: Order validation
fi_FI: Tilauksen vahvistaminen

en: Order validation successfully requested
fi_FI: Tilauksen vahvistus pyydetty onnistuneesti

en: Orders
fi_FI: Tilaukset

en: Orders management
fi_FI: Tilausten hallinta

en: Orders total
fi_FI: Tilausten yhteisarvo

en: Other type of item
fi_FI: Muun tyyppinen tuote

en: Paid
fi_FI: Maksettu

en: Paid value
fi_FI: Maksettu summa

en: Payment conditions
fi_FI: Maksuehdot

en: Payment status
fi_FI: Maksun tila

en: Please select a supplier
fi_FI: Ole hyvä ja valitse toimittaja

en: Plugin configuration
fi_FI: Liitännäisen asetukset

en: Plugin installation or upgrade
fi_FI: Liitännäisen asennus tai päivitys

en: Postage
fi_FI: Postikulut

en: Price ATI
fi_FI: Hinta veroineen

en: Price tax free
fi_FI: Hinta ilman veroa

en: Price tax free with postage
fi_FI: Hinta ilman veroja postituskuluineen

en: Product name
fi_FI: Tuotteen nimi

en: Product reference
fi_FI: Tuotteen viite

en: Products references
fi_FI: Tuoteviittaukset

en: Purchase order
fi_FI: Osta tilaus

en: Quality of supplier intervention
fi_FI: Toimittajan intervention laatu

en: Quantity
fi_FI: Määrä

en: Quote number
fi_FI: Viitenumero

en: Recipient
fi_FI: Vastaanottaja

en: Recipient group
fi_FI: Vastaanottajaryhmä

en: Reference free
fi_FI: Viite vapaa

en: Reference(s) in use
fi_FI: Viite/viitteet käytössä

en: Reliability about annouced delays
fi_FI: Luotettavuus ilmoitetuista viiveistä

en: Remove reference
fi_FI: Poista viite

en: Rename documents added in order
fi_FI: Uudelleennimeä tilaukseen lisättyjä asiakirjoja

en: Request order validation
fi_FI: Pyydä tilauksen vahvistusta

en: Set account section as mandatory on order form
fi_FI: Aseta tili-osio pakolliseksi tilauslomakkeella

en: Set analytic nature as mandatory on item form
fi_FI: Aseta analyyttinen luonne pakolliseksi lomakkeella

en: Signature of issuing order
fi_FI: Myöntämispäätöksen allekirjoitus

en: Some fields cannont be modified because they belong to an order
fi_FI: Joitakin kenttiä ei voida muuttaa, koska ne kuuluvat tilaukseen

en: State before validation
fi_FI: Tila ennen vahvistusta

en: Sum tax free
fi_FI: Yhteensä ilman veroja

en: Supplier Detail
fi_FI: Toimittajan tiedot

en: Supplier for the reference
fi_FI: Toimittajan viite

en: Supplier quality
fi_FI: Toimittajan laatu

en: Take item delivery
fi_FI: Tuotteiden toimitus

en: Taken delivery
fi_FI: Toimitetaan

en: Thanks to add at least one equipment on your order.
fi_FI: Kiitos, että lisäsit vähintään yhden laitteen tilaukseesi.

en: Thanks to select a model into your preferences
fi_FI: Kiitos, että valitsit mallin asetuksiisi

en: The discount pourcentage must be between 0 and 100
fi_FI: Alennusprosentin täytyy olla väliltä 0-100

en: The order date must be within the dates entered for the selected budget.
fi_FI: Tilauspäivän on noudatettava valitulle budjetille asetettuja päivämääriä.

en: Total orders related with this budget is equal to its value.
fi_FI: Tilausten kokonaisarvo on sama kuin budjetti.

en: Total orders related with this budget is greater than its value.
fi_FI: Tilausten kokonaisarvo on budjettia suuremmat.

en: Transmit budget change to linked assets
fi_FI: Lähetä talousarvion muutos linkitettyihin varoihin

en: Unit price
fi_FI: Yksikköhinta

en: Unit price tax free
fi_FI: Veroton yksikköhinta

en: Unlink
fi_FI: Linkityksen poisto

en: Use free references
fi_FI: Käytä vapaita ​​viitteitä

en: Use this model
fi_FI: Käytä tätä mallia

en: Use this sign
fi_FI: Käytä tätä merkkiä

en: Use validation process
fi_FI: Käytä vahvistusprosessia

en: VAT
fi_FI: ALV

en: Validate order
fi_FI: Vahvista tilaus

en: Validated
fi_FI: Vahvistettu

en: Validated order state
fi_FI: Vahvista tilauksen tila

en: Validation
fi_FI: Vahvistus

en: Validation canceled successfully
fi_FI: Vahvistus peruttu onnistuneesti

en: Validation process
fi_FI: Vahvistusprosessi

en: Validation query is now canceled
fi_FI: Vahvistuskysely on nyt peruutettu

en: Waiting for approval
fi_FI: Odottaa hyväksyntää

en: Waiting for delivery
fi_FI: Odottaa toimitusta

en: Waiting for validation state
fi_FI: Odottaa vahvistuksen tilaa

en: You cannot remove this status
fi_FI: Et voi poistaa tätä tilaa

en: deliveryinfos_report_title
fi_FI: toimitustietoraportin_otsikko

en: orderdelivery_report_title
fi_FI: tilausraportin_otsikko
