GLPI Plugin - News - en to it_IT translation catalogue (11 entries)

en: Alerts
it_IT: Avvisi

en: General
it_IT: Generale

en: Information
it_IT: Informazione

en: Please enter a message.
it_IT: Inserisci un messaggio.

en: Please enter a name.
it_IT: Inserisci un nome.

en: Problem
it_IT: Problema

en: Show on login page
it_IT: Mostra nella pagina di accesso

en: The end date must be greater than the start date.
it_IT: La data finale deve essere posteriore alla data iniziale.

en: Type (to add an icon before alert title)
it_IT: Tipo (per aggiungere una icona prima del titolo)

en: Warning
it_IT: Avvertenza

en: You have hidden alerts valid for current date
it_IT: Hai degli avvisi nascosti per la giornata odierna.
