GLPI Plugin - News - en to fr_FR translation catalogue (13 entries)

en: Alerts
fr_FR: Alertes

en: Can close alert
fr_FR: Peut fermer l'alerte

en: General
fr_FR: Général

en: Please enter a message.
fr_FR: Veuillez saisir un message.

en: Please enter a name.
fr_FR: Veuillez saisir un nom.

en: Problem
fr_FR: Problème

en: Show on central page
fr_FR: Affiche sur la page centrale

en: Show on helpdesk page
fr_FR: Affiche sur la page d'assistance

en: Show on login page
fr_FR: Affiche sur la page de connexion

en: The end date must be greater than the start date.
fr_FR: La date de fin doit succéder la date de début.

en: Type (to add an icon before alert title)
fr_FR: Type (pour afficher une icône avant le titre de l'alerte)

en: Warning
fr_FR: Avertissement

en: You have hidden alerts valid for current date
fr_FR: Vous avez des alertes cachées valides pour la date courante
